Pandemia - Czerwona strefa

24 października 2020

W związku z ciągłym wzrostem zachorowań w Polsce
przypominamy o dostosowywaniu się do wymogów i obostrzeń sanitarnych w związku z pandemią,
która wciąż trwa:

znajdujemy się w czerwonej strefie:

Biskup Ełcki ze względu na pogarszającą się sytuację pandemiczną wydał ponownie dyspensę od obowiązku udziału w niedzielnej i świątecznej Mszy św. Jednocześnie zachęca do modlitwy osobistej i rodzinnej w domu, do udziału we Msz św. w tygodniu lub też do  korzystania z transmisji w radio i telewizji;

Dyspensa

Wierni przebywający w kościele mają obowiązek zakrywać usta i nos.

Zachowujemy stosowne odstępy (co wynika z limitu: 1 osoba na 7m2)

Dotyczy to wszystkich Mszy św., uroczystości, nabożeństw i modlitwy prywatnej.

Przypominamy również, że ciągle istnieje możliwość przyjmowania Komunii Św. na rękę (ręka musi być bez rękawiczki, po otrzymaniu Komunii od księdza należy natychmiast przy księdzu spożyć.

Sytuacja wzrostu zachorowań niech będzie dla nas wszystkich przestrogą i wezwaniem do zachowywania potrzebnych środków ostrożności w duchu odpowiedzialności za siebie, swoje rodziny i innych ludzi - zwłaszcza za osoby starsze...

Od niedzieli 25 X 2020 ponownie będzie Msza św. o godz. 15:00,

aby można było nieco zmniejszyć liczbę uczestników;

Będzie to Msza św. w intencji ustania pandemii;