Pandemia - nowe obostrzenia

27 marca 2021

W związku z ciągłym wzrostem zachorowań w Polsce
przypominamy o dostosowywaniu się do wymogów i obostrzeń sanitarnych w związku z pandemią, która wciąż trwa:

Wierni przebywający w kościele mają obowiązek:

• zakrywać usta i nos,
  • Zachować odstępy min. 1,5 metra
  • w kościele może jednocześnie przebywać max. 30;

Dotyczy to wszystkich Mszy św., nabożeństw i modlitwy prywatnej.

W praktyce: we wspólnej Liturgii uczestniczą osoby, które zamówiły intencje, służba liturgiczna i osoby bezpośrednio zaangażowane w obsługę Liturgii.

Biskup Ełcki podtrzymuje dyspensę od obowiązku udziału w niedzielnej i świątecznej Mszy św.

Jednocześnie zachęca do modlitwy osobistej i rodzinnej w domu, do udziału we Msz św. w tygodniu lub też do  korzystania z transmisji w radio i telewizji;

Dyspensa

Przypominamy również, że ciągle istnieje możliwość przyjmowania Komunii Św. na rękę (ręka musi być bez rękawiczki, po otrzymaniu Komunii od księdza należy natychmiast przy księdzu spożyć.

Sytuacja wzrostu zachorowań niech będzie dla nas wszystkich przestrogą i wezwaniem do zachowywania potrzebnych środków ostrożności w duchu odpowiedzialności za siebie, swoje rodziny i innych ludzi - zwłaszcza za osoby starsze...