Modlitwa o powołania

30 października 2022

Modlitwa o Powołania

Z końcem września upłynął rok, odkąd we wszystkich parafiach naszej diecezji modlimy się o powołania kapłańskie, zakonne, misyjne oraz małżeńskie w ramach "Całorocznej modlitwy o powołania". Dlatego serdecznie dziękujemy Wiernym za włączenie się w modlitwę i troskę o powołania.
Ponieważ powołaniowy wymiar duszpasterstwa ma charakter ciągły, a nie okazjonalny, chcemy również prosić i zaprosić do kontynuowana tego dzieła także w nadchodzącym czasie.
Podobnie jak w minionych miesiącach od października br. podejmiemy modlitwę o powołania we wszystkich parafiach wedle tych samych założeń, co przed rokiem, aczkolwiek już z doświadczeniem i własnymi przemyśleniami, o które staliśmy się bogatsi. Niech one będą inspiracją do ożywienia troski i odpowiedzialności za powołania wśród kapłanów i wiernych.
Ponadto Ksiądz Biskup prosi, aby oprócz modlitwy o powołania akcentować i praktykować również modlitwę za powołanych (biskupów, kapłanów, zakonników, siostry zakonne, misjonarzy, małżonków i rodziny).
Każda parafia podejmuje czuwanie w tej intencji w wyznaczone dni; Nasza Parafia modli się w dniach 3 - 6 listopada (od czwartku do niedzieli); w tych dniach możemy ofiarować: modlitwy osobiste, post, spowiedź i Komunię Świętą w tej intencji; w czwartek, piątek i sobotę o godz. 15:00 Msza św. i koronka do MB w intencji powołań, dalej Adoracja Najśw. Sakramentu - zakończona modlitwą o powołania:

Adoracja Najśw. Sakramentu w intencji budzenia powołań!

15:00 – Msza św. i Koronka do MB

Kózki,

5 XI

Cicha, Konopnickiej,