30 niedziela zwykła

24 października 2020

1.     W związku z pandemią i nowymi zasadami przypominamy:

o obowiązku zasłaniania twarzy, z którego zwalnia tylko zwolnienie lekarskie; o zachowaniu odległości (obowiązuje zasada 1 osoba na 7 m2 co w praktyce oznacza ponad 2 metrowy odstęp, a limit to - ok. 80 osób w kościele);

Biskup Ełcki ze względu na pogarszającą się sytuację pandemiczną wydał ponownie dyspensę od obowiązku udziału w niedzielnej i świątecznej Mszy św. Jednocześnie zachęca do modlitwy osobistej i rodzinnej w domu, do udziału we Msz św. w tygodniu lub też do  korzystania z transmisji w radio i telewizji; Dyspensa

2.     Przypominamy, że od dziś, w niedziele będzie jeszcze Msza św. o godz. 15:00; Jest to Msza św. w intencji ustania pandemii;

3.     W kancelarii przyjmujemy zapisy dusz zmarłych na Mszę św. składkową, za zmarłych z rodzin, którą będziemy odprawiać przez cały listopad o godz. 18:00 – począwszy od przyszłej niedzieli; pod chórem są wyłożone kartki wypominkowe na różaniec za zmarłych – wypełnione kartki prosimy składać do skarbonki po prawej stronie ołtarza; Na odwrocie kartki, jak w poprzednich latach proszę podać swoją ulicę, lub wieś.

4.     Przypominamy o segregacji śmieci na cmentarzu parafialnym; śmieci zmieszane należy wrzucać do dużego – niebieskiego kontenera; szkło, folie, papier do mniejszych – wg oznaczeń; bardzo prosimy o porządek i kulturę przy tym sprzątaniu grobów;

5.     W niedzielę Uroczystość Wszystkich Świętych, Msze Św. w porządku niedzielnym, także o 15:00 – w intencji ustania pandemii; nie będzie na pewno procesji na cmentarz parafialny, a o ewentualnych wspólnych modlitwach na cmentarzach poinformujemy za tydzień.

6.     Za tydzień jest to też 1 niedziela miesiąca: o godz. 10:00 – zmiana tajemnic KŻR i nabożeństwo eucharystyczne;

7.     W zakrystii można nabyć kalendarz na 2021 rok - jest to cegiełka na rzecz budowy domu: Centrum Senioralnego „ Misericordia” w Ełku - przeznaczonego dla osób starszych i przewlekle chorych; kalendarz zawiera informacje na temat działalności Caritas, a także różne przepisy i porady; ofiara za kalendarz wynosi 15 zł.

8.     Do pomocy w sprzątaniu kościoła w piątek po Mszy św. wieczornej zapraszamy mieszkańców: ul. Konopnickiej nr 1 - 8;