2 niedziela Adwentu

5 grudnia 2020

1.     Dziś, przy wyjściu z kościoła odbywa się zbiórka do puszek na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie;

2.     W zakrystii można nabywać wigilijne świece Caritas (koszt to 6 zł lub większe – 20 zł); są także jeszcze kalendarze Caritas na 2021 rok;

3.     Szkole Koło Caritas ze SP w BP przygotowuje upominki dla mieszkańców Domu Samotnej Matki i Domu Seniora w Ełku; Jeśliby ktoś chciałby włączyć się do pomocy i przygotować taki niewielki słodki upominek – to można takie paczki przynosić do zakrystii lub też do SKC w szkole;

4.     Za tydzień, w niedzielę przypada 39 rocznica Stanu Wojennego - z tej okazji na Mszy św. o godz. 12:30modlić się będziemy za górników poległych w pacyfikacji kopalni „Wujek” i za ofiary stanu wojennego - po Mszy św. złożone będą kwiaty przed obeliskiem im poświęconym.

5.     Do pomocy w sprzątaniu kościoła w piątek po Mszy św. wieczornej zapraszamy mieszkańców: ul. Mickiewicza 1 – 13;

6.     Epidemia ciągle ogranicza nasze religijne życie wspólnotowe – jest to ciągle wezwanie do tego abyśmy je podtrzymywali i rozwijali indywidualnie i rodzinnie.Ciągle też problemem jest materialny aspekt tej sytuacji: Parafia, a w szczególności kościół – jego obsługa - finansowana jest głównie przez ofiary, które zwykle składamy na tacę. Dziś gdy te dochody są ciągle mniejsze, a rosną wydatki (np. ogrzewanie kościoła) zmuszeni jesteśmy prosić o ofiary składane w innej formie – przez wpłaty w kancelarii bądź wpłaty na konto bankowe (z dopiskiem: na funkcjonowanie Parafii):

BS o/Biała Piska: 36 9364 0000 2007 0021 6368 0001. Za wyrozumiałość i ofiary składamy: „Serdeczne Bóg Zapłać”.

7.     Rekolekcje adwentowe w naszej parafii będą trwały od poniedziałku do czwartku. Ze względu na sytuację pandemii i ciągle obowiązujące ograniczenia: nie będzie zaproszonego rekolekcjonisty, będzie też mniejsza liczba spowiedników; przez te cztery dni Msze święte będą o godz. 7:00, 11:00, 16:30 18:00. Skupiamy się w tym czasie przede wszystkim na  sakramencie pokuty – temu służy podział na ulice i wioski w poszczególne dni aby w miarę możliwości rozproszyć uczestniczących i przystępujących do spowiedzi; w miarę możliwości uczestniczymy więc tylko w wyznaczony dzień aby skorzystać ze spowiedzi; zachęcamy aby nauk rekolekcyjnych słuchać w Radiu lub Internecie.

Spowiedź w te dni rozpoczynać się będzie ok. pół godziny przed Mszą św.

dzień

ulice